www.adiniaskkoydum.com


Günlük Burç

Ev Hanımları Emekli Olabiliyor

Ev Hanımları Emekli Olabiliyor Yorumlar: 0 Okunma: 438

Ev hanımlarının ne kadar maharetli olduğunu hepimiz biliriz. Ev bütçesine katkıda bulunmak veya geçimlerini sağlamak amacıyla evde mantı, işleme, nakış, boncuk,dantel,oya,örgü gibi işleri yapan bayanlara, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı artık sigortalı olma şansı tanıyacak.
İlgili bakanlığın harekete geçmesiyle artık evde mantı yapan, nakış işleyen, halı dokuyan kısacası evinde bazı işler yaparak para kazanan hanımlar sigortalı olabilecekler. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının da desteğiyle hayata geçirilmek istenen bu proje Bakanlar Kuruluna sunuldu. Buna göre ev hanımlara 15 gün üzerinden sigorta primi yatıracak fakat 30 gün boyunca prim yatırmış gibi görünecekler. Hem sağlıktan yararlanabilecek hem de prim gülerini doldurarak emekli olmaya hak kazanabilecekler.
Bu düzenlemeden yararlanacaklar, evlerinde örgü işi, boncuk işi, mantı işi, halı dokuma işi gibi iş yeri açmaksızın para kazanan kadınlardır. Vergiden de muaf sayılacak bu kadınlara esnek çalışma modeli uygulanacaktır. Böylece evde iş hyapan yaklaşık 450 bin kadına sosyal güvence sağlanacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Copyright 2012 "Adiniaskkoydum.Com" Tüm hakları saklıdır.
Wordpress Cache - Resim Yükle - Gelinlik - Fragman · Moda · Sağlık . Magazin .
Hakkımızda · Video . Site Haritası