www.adiniaskkoydum.com


Günlük Burç

Aşk Acısından Nasıl Kurtuluruz

Aşk Acısından Nasıl Kurtuluruz Yorumlar: 5 Okunma: 2988

Aşk acısı çeken bir bayansanız size aşk acısından kurtulma önerileri sunuyorum. Sevgili hanımlar, giden erkeğin arkasından ağıt yakmak, odalara kapanmak, ağlama nöbetleri geçirmek, hayata küsmek ve hasta olmak sizi yıpratır, yaşlandırır, sterese sokar ve ömrünüzü kısaltır. Sizce yaşlanmaya değer mi? Giden erkek için hayatınızdan mı vaz geçiyorsunuz? Peki o buna değer mi, ya da neden değer ki?
Bir erkek gitmişse eğer geri dönmesini beklemek acizliktir. Bu sizin kendinize olan saygınızı yok eder. Giden erkeği boşverin. Geri dönmesi sizi sevdiği anlamına gelmez. Ya da giden erkekler pişman olup da geri gelmez. Gelmesinin nedeni, sizden daha iyisini bulamamasıdır.
Aşk acısı çekenlerin en yoğun hataları; kaybetmeyi en başta kabullenmeleri.
Aşk bir ‘sığınak’ değildir. Ama birçok insan, bir şeylerden kaçmak istediğinde farkında olmadan, o sıkıntılı evrelerinde bir aşk buluyor ve yanılıyor.
Geçmişte aldığınız yaraları aşkınızın malzemesi yaptığınız anda kaybedersiniz. Elbette yeni bir aşk geçmiş yaraları iyileştirebilir. Ama onu gerçekten bir merhem olarak kullanıp, “İyi ki sen varsın, yoksa bugün ben yoktum” gibi itiraflar, aşkı yavaş yavaş törpülemeye başlar.
Bağımlı kadınlar kendilerinde olmayan özgüveni, başkalarına bağlanarak elde etmeye çalışıyorlar. Kendisine değer vermeyen birine bağlılık duyanların ki özellikle kadınların sayısı hiç de az değil.
Israr ve yapışkanlık… Aşk bunlardan hiç hoşlanmaz. Elinizde olana yapışır ve her ne olursa olsun ilişkiyi sürdürmeye çalışırsanız, baştan kaybedersiniz. Bir rüya ya mı aşıksınız, yoksa gerçek olan bir şeye mi? Karar verin.
Aşk, dedektifliği kaldırmaz. Elinizde bir büyüteç, onu inceleyip, kusur arama işleminden vazgeçin. Önce dürüstçe şuna karar verin: Bu insanın düzelmesini kendi iyiliğiniz için mi istiyorsunuz, onun iyiliği için mi? “Aşık olduğum kişi şöyle olmalı” formülleriyle her gün kusur düzeltme memuru gibi hareket ederseniz, o aşkın vay haline!
Aşkı cinsellikle ayırt edebiliyor musunuz? Aşk öncelikle yürek ve beyin işidir. Birçok şeyi günlerce paylaştıktan sonra cinselliği denemek daha anlamlı. Cinselliği çoğu kez bir kısır döngü içinde yaşamak yerine, sevildiğinizi veya sevilebilir olduğunuzu hissedin, hissettirin.

5 yorum yapılmıs

 1. ask acisi diye birse var
  ve her ask acisi ceken kisi cogu zaman da yanlis yapar
  ask acisi ceken kisiler bazi zamanlar normal ask acisi cekmeyenler gibi yasarlar ama bazi anlar olur ki aci cekerler asklari yanliz birakmaz onlari ve bu aci cektikleri dönemde yanlislar yaparlar onlara engel olacak birileri yanlarinda olmali yoksa gereginden fazla yanlis yapip daha cok aci cekebilirler
  yanlislardan biri misal: baska birine sevmedigi asik olmadigi birine siginmak, hayattan vazgecmek, yasama sevincini yitirmek ve bu dönemde hayattan vazgectikleri icin ise gitmemezlik veya okula gitmemezlik herseyi boslamak ve böylelikle hayatini düzensiz bir kaosa cevirmek…
  yani kisacasi ask acisi vardir
  ve bu ömür boyu sürer cünkü insan sadece bri defa gercekten asik olur onu da kaybederse eger ömrü boyunca aci ceker
  fakat ömrünün her günü degil bazi dönenlerde sadece ask dönemi derim ben buna acisini unuttugu anlarda oluyor tabi ama tekrar ask yüzünden aci cekiyorsa eger o ask dönemine girmistir tekrar
  kriz dönemi gibi birsey
  ve ask bir hastalik oldugu gibi acisi da hastaligin parcasidir kurtulus yok

  Cevapla
 2. aşk acsından kurtulmak cok zor dizden örnek vericegim “”” diziyi yazanlar emir bey ferihayı 3 ayda unuttu anca sevdiginiz biri ölürse onu unutursunuz…. başka yolu yok””””

  Cevapla
 3. Aşk acısı sevdiğini kaybedince ben onsuz yaşayamam derler ya bal gibi yaşarsında çunku yaşamaktan başka çaresi olmaz.
  Bir gun gelir bir kadına aşık olursun sana ikinci nefes alma şansı veren tamam ilk aşkın sevdigini unutmıcaksın o kalbinin aklının bir ucundadır istesende unutamazsın ha unutursanda adam degilsin zaten degilmidir geçmış insanı olgunlaştıran.
  İnsan ilk nefesini kaybettiğinde yaşama yansı olmadığını sanar taki ikinci nefesini soluya kadar.
  Saçma bir anlatım oldu galiba ya ne bilim işte!.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

© Copyright 2012 "Adiniaskkoydum.Com" Tüm hakları saklıdır.
Wordpress Cache - Resim Yükle - Gelinlik - Fragman · Moda · Sağlık . Magazin .
Hakkımızda · Video . Site Haritası